DOLAR 32,1863 0.16%
EURO 35,0295 0.16%
ALTIN 2.424,77-0,18
BITCOIN 2180849-1,11%
Hatay
18°

PARÇALI BULUTLU

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

32 okunma

ÜNLÜ & Co, EMEA Finance’de 4 kategoride ödüle layık görüldü

ABONE OL
7 Temmuz 2023 11:20
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ödüller ile ilgili açıklama yapan ÜNLÜ & Co Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Mahmut L. Ünlü, “Sürdürülebilir kalkınma ve toplumsal refah için çalışmalar yaparak pozitif etkiyi güçlendirmeyi hedefliyor, ekonomik büyüme ve toplumsal kalkınmada kadınların iş gücüne katılımının ve girişimciliğin desteklenmesinin önemli bir payı olduğuna inanıyoruz. Kurumsal Sosyal Sorumluluk alanında Avrupa’da ilk defa ödül aldığımız için gururluyuz. Ülke ekonomimiz için güzel ve sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlamaya yönelik çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.

EMEA Finance tarafından Orta ve Doğu Avrupa (CEE) ile Bağımsız Devletler Topluluğu (CIS) bölgelerinin en iyi bankaları ve finans kuruluşlarının seçildiği 2022 Europe Banking Awards/ Avrupa Bankacılık Ödülleri sahiplerini buldu. Türkiye’nin öncü yatırım hizmetleri ve varlık yönetimi grubu ÜNLÜ & Co, Avrupa’da Kurumsal Sosyal Sorumluluk ödülünü alırken, Türkiye’de ise Best Investment Bank, Best M&A House ve Best Debt House kategorilerinde ödüle layık görüldü.

‘Kurumsal sosyal sorumluluk projelerimizde 3 ana dala odaklandık’

Ödül ile ilgili açıklama yapan ÜNLÜ & Co Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Mahmut L. Ünlü, “Kuruluşumuzdan bugüne ÜNLÜ & Co olarak topluma geri vermeyi hep çok önemsedik. Kurumsal sosyal sorumluluk projelerimizde başta girişimcilik olmak üzere, eğitim ve kadının iş hayatında desteklenmesi olarak 3 ana dala odaklandık ve birçok değerli kurum ve paydaşla iş birliği yaptık. Temel değerlerimizden biri olan kurumsal sosyal sorumluluk alanında Avrupa’da ilk defa ödül aldığımız için gururluyuz. Sürdürülebilir kalkınma ve toplumsal refah için çalışmalar yaparak pozitif etkiyi güçlendirmeyi hedefliyor, ekonomik büyüme ve toplumsal kalkınmada kadınların iş gücüne katılımının ve girişimciliğin desteklenmesinin önemli bir payı olduğuna inanıyoruz. Bu amaçla 2016’da Türkiye Girişimcilik Vakfı ve Endeavor Türkiye desteği ile hayata geçirdiğimiz ÜNLÜ & Co Kadın Girişimciler Akademisi ile beş yılda 100 kadın girişimciye eğitim desteği sağladık, girişimcilik yolculuklarında onları cesaretlendirmek istedik. Bu alandaki misyonumuz devam ediyor. 2023 yılı başında da yazılım alanında ve girişimcilik ekosistemindeki kadın sayısının yetersiz olmasından yola çıkarak Türkiye Girişimcilik Vakfı (GİRVAK) iş birliğiyle projelendirdiğimiz ÜNLÜ & Co Kadın Teknoloji Girişimcileri Akademisi’ni hayata geçirdik.  13 aylık bu yolculukta yer alan takımlarımızı sahip oldukları yazılım ve teknoloji yetkinliklerini eğitimler ile desteklerken, fikirlerinin başarılı girişimlere dönüşmesi için ihtiyaçları olan tüm alanlara dokunmayı hedefliyoruz. Bu projeyle de fark yaratacağımıza, ekosisteme başarılı, kârlı, yaratıcı yeni girişimler katacağımıza eminiz.” dedi.

‘Sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlamak için çalışmaya devam edeceğiz’

Mahmut L. Ünlü, “Europe Banking Awards’da Kurumsal Sosyal Sorumluluk alanında Avrupa’da ilk kez aldığımız ödülün yanı sıra, Türkiye’de üst üste üçüncü kez “Best M&A House”, ikinci kez “Best Invesment Bank” kategorilerinde de ödüle layık görüldük ve bu sene “Best Debt House” ödülünü de kazandık. Kazandığımız bu ödüller bize güç ve cesaret veriyor. Birlikte ülke ekonomimiz için güzel ve sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlamak için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Ödülleri almamıza katkı sağlayan çalışanlarımıza, değerli müşterilerimize ve tüm iş ortaklarımıza bugüne kadar göstermiş oldukları destek ve iş birliği için Yönetim Kurulumuz ve şahsım adına teşekkür ederim.” diyerek sözlerini tamamladı.

ÜNLÜ & Co Hakkında

1996 yılında kurulan ÜNLÜ & Co Grubu, kuruluşundan bugüne gerçekleştirdiği 128 başarılı işlem ve 18 milyar ABD doları toplam işlem boyutu ile Türkiye’nin lider birleşme ve satın alma danışmanı olarak faaliyet gösteriyor. Şirket ayrıca, 2010’dan bugüne 30 mn USD’nin üzerinde değere sahip işlemlerde; gerçekleşen toplam işlem adedi, toplam sınır ötesi işlem adedi, toplam özel fon işlem adedi sıralamalarında da lider konumda. (Kaynak: Mergermarket)

ÜNLÜ & Co Grubu, 2010-2022 yılı arasındaki halka arzlar, ikincil halka arzlar ve hızlandırılmış talep toplama (accelerated book building) işlemlerini içeren sermaye piyasası işlemlerinde, özelleştirmeler hariç yüzde 22 pazar payı, 32 işlem ve 3 milyar dolarlık işlem tutarı ile tüm finans kurumları içinde ikinci sırada yer alıyor. (Kaynak: Bloomberg)

ÜNLÜ & Co Grubu, 2013 yılından bu yana toplam 31 adet borçlanma aracı ihracı ile toplamda 2,2 milyar TL’nin üzerinde bir hacim oluşturdu. (Kaynak: Borsa İstanbul)

Türkiye’nin lider tahsili gecikmiş alacak yönetimi şirketlerinden biri olan İstanbul Varlık, toplam 368 milyon TL’lik yatırım ile 4,2 milyar TL anapara büyüklüğünde portföye sahip.

ÜNLÜ & Co ayrıca, ÜNLÜ Menkul Değerler çatısı altında faaliyet gösteren DAHA Yatırım Danışmanlığı ile nitelikli bireysel ve kurumsal müşterilere kişiye özel yatırım danışmanlığı hizmeti sunuyor. DAHA faaliyetleri kapsamında yönetilen varlıkların tutarı Mart 2023 itibarıyla 13,7 milyar TL seviyesinde. Varlık Yönetim hizmetlerinde ise, 280’den fazla çalışanıyla Fon ve Portföy Yönetimi, ÜNLÜ Alternatif Yatırımlar ve Tahsili Gecikmiş Alacak Yönetimi alanlarında faaliyet gösteriyor. Varlık Yönetimi grubu altında yönetilen varlık tutarı ise 7,1 milyar TL’ye ulaştı.

Merkezi İstanbul’da olan ve 500’e yakın çalışanıyla faaliyet gösteren ÜNLÜ & Co Grubu’nun ayrıca İstanbul- Bağdat Caddesi, Ankara, İzmir ve Antalya’da şubeleri, New York ve Londra’da ise iştirakleri bulunuyor.

Ödüllerimizden

 • Euromoney
  • Market Leaders 2022- Investment Banking/ Yatırım Bankacılığı-Türkiye Pazar Lideri
  • Awards for Excellence 2016 / 2019 – Türkiye’nin En İyi Yatırım Bankası
  • Awards for Excellence 2015 – Yılın En İyi Birleşme ve Satın Alma Danışmanı
 • EMEA Finance
  • Europe Banking Awards 2022-Europe “Corporate Social Responsibility”, “Best M&A House-Turkey”, “Best Investment Bank-in Turkey”, “Best Debt House-Turkey” Ödülleri
  • Achievement Awards 2022- Best M&A House-CEE Ödülü
  • Europe Banking Awards 2021 – “Best M&A House-Turkey”, “Best Investment Bank-in Turkey”, CEE/ CIS Bölgeleri “Financial Inclusion” Ödülleri
  • Europe Banking Awards 2020 – Türkiye’nin En İyi Birleşme & Satın Alma Şirketi Ödülü
 • Mergermarket
  • Avrupa M&A Ödülleri- Türkiye’de Yılın Birleşme ve Satın Alma Finansal Danışmanı
 • BV Awards
  • 2022, 2021, 2020 – “Best Invesment Research Team-Turkey/ Türkiye- En İyi Araştırma Ekibi”
 • 12th & 13th M&A Atlas Awards- Yılın Küresel Birleşme & Satınalma İşlemi- Gelişmekte Olan Ülkeler Yılın Yatırım Bankası

 

 • TSPB Sermaye Piyasaları Ödülleri
  • Satın Alma ve Birleşme İşlemleri Lideri-2020
  • Satın Alma ve Birleşme İşlemleri Lideri-2019
  • Toplumsal Değer Projesi (ÜNLÜ & Co Kadın Girişimciler Akademisi) -2019
 • Altın Lider Ödülleri-2022- En Beğenilen 50 CEO, En Beğenilen 50 CHRO Ödülleri
 • Globee Business Awards- Best Use of YouTube/ ÜNLÜ The Club- Gold Globee Ödülü
 • Stevie International Business Awards 2022- Financial & Market Data Information Solution/ ÜNLÜ The Club- Gold Stevie Ödülü
 • 21. Capital En Beğenilen Şirketler Araştırması- En Beğenilen Aracı Kurum- Birincilik Ödülü
 • Globee- 2021 Business Excellence Awards- Öğrenme Yönetimi Çözümleri Kategorisi- Altın Ödül
 • Stevie Awards for Great Employers (SAGE) 2021- Öğrenme Teknolojleri Uygulamaları Kategorisi- Gümüş Ödül
 • Bonds & Loans 2021- Yılın Yerel Para Birimi Tahvil İhracı- Pegasus Havayolları A.Ş.
 • ARC Awards 2021 – İç Tasarım Gold Ödül / Geleneksel Faaliyet Raporu Silver Ödül / Yönetim Kurulu Başkanı Metni Silver Ödül
 • ACQ5 Global Awards 2020 – Türkiye – Yılın Yatırım Bankası
 • Bonds & Loans 2020 – Yılın Proje Finansmanı Finalisti – Unifree Duty Free Anonim Şirketi Üçüncü Havalimanı Projesi / Yılın Yapılandırılmış Tahvil İhracı Runner-Up – ÜNLÜ Menkul Hasat Varlık Finansman Fonu/ Tarfin Tarım A.Ş.
 • Sardis Awards – Pozitif Sosyal Etki – Toplumsal Cinsiyet Eşitliği / ÜNLÜ & Co Kadın Girişimciler Akademisi / Gümüş Sardis

 

www.unluco.com

www.unlumenkul.com

www.piapiri.com

 

 

 

Hibya Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.