DOLAR 31,1694 0.05%
EURO 33,8225 -0.06%
ALTIN 2.048,390,77
BITCOIN 17857801,71%
Hatay

AÇIK

13:22

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

27 okunma

Sanatçı Suavi, Başkan Refik ERYILMAZ’ı kınadığını açıkladı.

ABONE OL
13 Eylül 2023 19:31
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Sanatçı Suavi, Samandağı Belediye Başkanı Refik ERYILMAZ’ı kınadığını açıkladı.
Sanatçı Suavi, son günlerde Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz ve bazı kişilerin şahsını hedef asılsız ve mesnetsiz açıklamaları nedeni ile bir yazı kaleme alarak konunun tüm muhataplarını kınadığını belirtti.
Sanatçı Suavi ‘nin açıklamaları şöyle;
Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik ERYILMAZ’a ve Değerli Samandağı halkına;
Refik Eryılmaz ve mahiyetindeki bazı kişiler tarafından farklı aralıklarla yapılan ve doğrudan şahsımı hedef alan mesnetsiz ve asılsız açıklamaları nedeniyle, bu konunun tüm muhataplarını bir kere daha kınıyorum!
Dilleri ve tavırlarıyla şiddetten beslenen bu üslubu bir yerlerden tanıyorum ve asla korkmadığımızı da belirtmek istiyorum.
Serinyol da kurmakta olduğumuz ikinci konteyner yerleşkemize ait konteynerlerden hak talep etmek ve bunların benim tarafımdan Samandağ halkına verilmediğini, engellendiğini yaymak, ucuz ve popülist bir tavırdır ve kesinlikle doğru da değildir.
Doğrudan muhatabı ve yetkililerinden birisi olduğum ve yaklaşık altı aydır üzerinde çalıştığımız bu projenin hiç bir aşamasında, Refik başkanın ve Samandağ halkının adı geçmemiştir.
Çoklu bileşenleri olan ve tüm hukuki hakları kaleme alınmış bu protokol ilgili taraflarca aylar öncesinden imzalanmış ve çerçevesi çizilerek süreç başlatılmıştır.
Projemizi bitirme aşamasına geldiğimiz bu günlerde koparılan bu asılsız yaygarayla ise tam olarak neyin amaçlandığının yorumunu sizlere bırakıyoruz.
Refik Başkan, bazı ortamlarda ‘Samandağ halkının hakkını yedirmeyeceğim’ diyor..,
Oysa kendisi de çok iyi biliyor.., biz hak yemiyoruz, tam tersine hakkımızı yedirmeyeceğimiz gibi, bundan böyle, az da olsa yardımımızı “Samandağlı dost Dernekler” üzerinden yapıyoruz.
Siz bu konuda bile “neden sizden vaz geçerek bu dernekleri tercih ettiğimizi sorguluyorsunuz” ve adeta derdinizin bir bütün olarak Samandağ halkı olmadığını ilan ediyorsunuz.
Refik Başkan;
bizler bu tuzağa düşmeyecek ve bu oyuna gelmeyeceğiz.
Sizlere karşı güvenimiz sarsıldığı için, uzlaşma kültürünü tercih etmediğiniz için, kaba ve provokatif bir yönteme başvurduğunuz için biz;
Size iyi niyetimizle verdiğimiz iki konteynerin ardından sizinle dayanışmayı keserek.., Samandağ’daki mağdur halka verilmek üzere Samandağ’da faaliyet yürüten iki dost derneği SAMANDAĞ EĞİTİM-VEFA-ANLAYIŞ DERNEĞİ ((SEVADER )) ile HATAY DEPREM DAYANIŞMA DERNEĞİ’ni tercih ettik ve ‘projemizin dışına çıkarak’ hibe kararı verilen o sınırlı sayıdaki konteyneri o derneklere teslim etme kararı aldık ve uygulamaktayız.
Son söz olarak; Refik başkan; tüm hukuki haklarımız saklı kalmak kaydıyla, sizleri iddialarınızı kanıtlamaya davet ediyor “savcılık yolunun” açık olduğunu hatırlatarak.., Yol açıklığı diliyoruz.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.