DOLAR 31,1847 0.12%
EURO 33,7464 -0.2%
ALTIN 2.033,360,03
BITCOIN 18377474,56%
Hatay

AÇIK

13:22

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

21 okunma

İki önemli sağlık yatırımı hizmete açıldı…

ABONE OL
4 Şubat 2024 23:30
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hüseyin Zorkun /
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile İskenderun Devlet Hastanesi Açılış Töreni’nde yaptığı konuşmada, “Amacımız, mümkün olan en kısa sürede, Hatay başta olmak üzere tüm depremzede şehirlerimizi yeniden ayağa kaldırmaktır. Depremin illerimizde ve vatandaşlarımızın gönül dünyasına açtığı yaraları süratle sarmanın derdindeyiz” dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile İskenderun Devlet Hastanesi Açılış Töreni’ne katıldı.
Törende yaptığı konuşmasında, bugün Hatay’da dolu dolu bir gün geçirdiklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilk olarak inşası tamamlanan deprem konutlarının kura ve anahtar teslim törenine iştirak ettiklerini kaydetti.
“DEPREM KONUTLARININ İNŞASI ŞEHRİMİZİN DÖRT BİR YANINDA DEVAM EDİYOR”
Bu törenle şehir merkezlerinde ve kırsalda toplam 7 bin 275 konutu hak sahiplerine teslim ettiklerini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Deprem konutlarının inşası şehrimizin dört bir yanında devam ediyor. Devletimizin tüm kapasitesini âdeta deprem bölgesine yığmış durumdayız. Çeşitli sıkıntılarla, meşakkatlerle karşılaşıyor olsak da hedefimizden asla kopmuyoruz. Amacımız, mümkün olan en kısa sürede, Hatay başta olmak üzere tüm depremzede şehirlerimizi yeniden ayağa kaldırmaktır. Depremin illerimizde ve vatandaşlarımızın gönül dünyasına açtığı yaraları süratle sarmanın derdindeyiz.”
“HATAY’DAKİ İKİ ÖNEMLİ SAĞLIK YATIRIMINI HİZMETE AÇMANIN BAHTİYARLIĞINI YAŞIYORUZ”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, millet olarak tarihte nice badirelere göğüs gerildiğine, her türlü yokluk ve imkânsızlığa rağmen nice destanlar yazıldığına dikkati çekerek şu açıklamalarda bulundu: “Allah’ın izniyle bu meşakkatli dönemin üstesinden de alnımızın akıyla, hep birlikte geleceğiz. Bundan en küçük bir şüphe duymuyorum. Türkiye, devletiyle ve milletiyle bunu başarabilecek kapasiteye fazlasıyla sahiptir. İşte bugün Hatay’daki iki önemli sağlık yatırımını hizmete açmanın bahtiyarlığını yaşıyoruz. Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi 39’u diyaliz, 68’i acil yatağı olmak üzere 550 yatak kapasitesine sahiptir. Hastanemiz 129 bin metrekare arsa alanı 65 bin 350 metrekare kapalı alanı ve bir helikopter pistiyle hizmet verecektir.”
Hastanede 12 ameliyathane, 76 poliklinik, 2 anjiyografi, 2 MR ve 13 röntgen cihazı bulunduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, diyaliz ünitesinden yanık merkezine, tam kapsamlı laboratuvardan fizik tedavi ve rehabilitasyon ünitesine, anjiyo ve onkoloji ünitesinden inme ve kalp merkezine pek çok özellikli hizmetin sunulduğu hastanenin Hatay’a hayırlı olmasını diledi.
İskenderun Devlet Hastanesinin de resmen devreye alındığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu hastanenin 31’i yoğun bakım yatağı olmak üzere 200 yatak kapasitesine sahip olduğunu ifade etti.
Arsa alanı 30 bin metrekareyi, kapalı alanı 17 bin metrekareyi bulan İskenderun Devlet Hastanesinin 7 ameliyathane, 42 poliklinikle ilçeye hizmet vereceğini aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, ileri tıp teknolojilerine ve gelişmiş imkânlara sahip bu hastanenin de İskenderunlularla birlikte tüm Hatay halkına hayırlı olmasını temenni etti.
Sağlık tesislerinin Hatay’a kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkürlerini ileten Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılışı yapılan hastanelerden hizmet alan ve alacak olan vatandaşlara acil şifalar, görev yapan sağlık personeline de başarılar diledi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.