DOLAR 31,1466 0.13%
EURO 33,8440 0.12%
ALTIN 2.033,080,07
BITCOIN 17777227,18%
Hatay

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

25 okunma

Altun: “FETÖ ile mücadelede bugüne değin çok önemli kazanımlar elde ettik”

ABONE OL
15 Temmuz 2023 19:44
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Altun'un konuşmasından satır başları şöyle:

"Bu zehirli yapı yıllar yılı emperyalistlerin içimizdeki ajanları olarak faaliyet gösterip çeşitli kumpaslara demokrasi karşıtı müdahalelere imkan sağlamıştır. Bu hain örgütün etkisi kırıldıkça devletimizin manevra kabiliyeti artmış başta terörizmle mücadele olmak üzere ülkemizin menfaatine olacak birçok adım atılmıştır. Terörü kaynağında kurutma stratejisi 15 Temmuz sonrasında hayata geçirilmiştir. Fırat Kalkanı, Zeytindalı, Barış Pınarı Harekatları ve benzeri askeri harekatlar ülkemizin teröre karşı mücadelesi bağlamında çok önemli kazanımlar elde etmesini sağlamıştır. FETÖ ile mücadelede bugüne değin çok önemli kazanımlar elde ettik. DEAŞ ve PKK ile yürüttüğümüz mücadelede nasıl terörü kaynağında kurutma stratejisi esas alıyorsak aynı şekilde FETÖ ile mücadelede de terörü kaynağında kurutma stratejisi esas alıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın çok esaslı bir ilkesi vardır. Sayın Cumhurbaşkanımız bu türden kirli zehirli yapılarla mücadele söz konusu olduğunda der ki taarruz taarruz taarruz savunma yok daima hücum. Bu terör örgütlerine karşı pozisyonumuz budur. FETÖ’nün de dünyanın neresinde olursa olsun inine giriyoruz  devam da edeceğiz. Nereye kaçarlarsa kaçsınlar ne yaparlarsa yapsınlar devletimiz bu hain terör örgütünün mensuplarını bulacak ve yüce Türk adaletine teslim edecektir. Kurumlarımız bu noktada çok başarılı bir performans sergilemektedir sergilemeye de devam edecektir.

Rabbimize hamt olsun ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti dosta güven veren düşmana korku salan bir devlettir. 15 Temmuz sonrasında Cumhur İttifakı iradesinin oluşmasıyla Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin inşası da mümkün olabilmiştir. Milletimiz devletimizin yeni bir hükümet sistemine kavuşmasını emretmiştir ve 2018 yılında Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bu sistemin ilk Cumhurbaşkanı olmuştur.

O günden bugüne devletimiz daha hızlı daha güçlü daha etkin ve eşgüdüm içinde milli menfaatlerimizin temini için çalışmaktadır. Bugün artık kendi ad ve hesabına hareket edebilen bir Türkiye var. Türkiye Yüzyılı bu anlamda büyük ve güçlü Türkiye’nin vizyon projesidir. Türkiye Yüzyılı Sayın Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi 28 Mayıs 2023 tarihinde başlamıştır. Bugün dünya ne yazık ki adaletsizliklerle malul durumdadır. Bu adaletsizlikler beraberinde büyük zulümleri getirmektedir. Biz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde daha adil bir dünya olsun daha yaşanılabilir bir dünya olsun diye gayret sarfetiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız dünya beşten büyüktür derken daha adil bir dünya mümkündür diye haykırırken bugün içerisinde bulunduğumuz dünyayı kemiren adaletsizlikle mücadele etmektedir.

Türkiye Yüzyılının kahramanları bu sürecin ana aktörüdür onların önünde saygı ile eğiliyoruz. Bir kere daha 15 Temmuz şehitlerimizi Allah'tan rahmet niyaz ediyor gazilerimize hayırlı sağlıklı ömürler diliyorum."

Hibya Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.